OCZKO

BIOTORFIN

Biotorfin to preparat mający za zadanie usuwanie niepożądanych odpadowych substancji oraz kationów metali ciężkich, na zasadzie wytrącania ich do trudno rozpuszczalnych związków opadających na dno.

Dodatkowo lekko zakwasza wodę normalizując odczyn pH. Dzięki temu preparat utrzymuje klarowność wody utrzymując prawidłowe środowisko dla życia ryb.

AQUACLAR

Preparat przeznaczony do oczyszczania mętnej wody, na zasadzie koagulacji strącając zawiesiny organiczne oraz mineralne na dno dodatkowo tworząc na powierzchni wody kożuch łatwy do usunięcia.

Usuwa z wody fosforany powstałe po rozpadzie substancji organicznych które mogą spowodować gwałtowny wzrost glonów. Ma również za zadanie wiązanie siarkowodoru powodującego przykry zapach wody.

FMC plus

FMC plus wspomaga utrzymanie odpowiednich warunków do życia dla ryb w oczkach ozdobnych.

Rozwój nie sprzyjających mikroorganizmów zostaje zahamowany, wytrącane zostają substancje organiczne.

ANTYGLON plus

Antyglon plus zapewnia odpowiednie warunki środowiskowe w oczkach wodnych i sadzawkach. Poprzez ograniczenie ilości światła w paśmie sprzyjającym rozwojowi glonów powoduje zahamowanie ich wzrostu.

Przez użyciem zalecane jest wyławianie glonów pływających na powierzchni. Stosując preparat należy pamiętać o napowietrzaniu zbiornika. Po zastosowaniu i odpowiednim napowietrzeniu należy usunąć wytrącone osady oraz wymienić większą część wody lub oczyścić ją za pomocą filtra z węglem aktywnym.

AQUAVIT

Aquavit tworzy korzystne warunki środowiskowe do życia i rozwoju ryb oraz roślin.

Preparat zawiera biopierwiastki poprawiające jakoś środowiska do życia w postaci związków żelaza, magnesu, miedzi, cynku, manganu, kobaltu, litu, selenu, fluoru oraz jodu.